Blog

Ariston Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

Ariston Çamaşır makinenizin çalışmasında sıkıntı yok fakat su boşaltmaya geldiğinde işlem tamamlanmıyor mu? Bunu evde tamir etmek istiyorsunuz fakat çözümünü bilmiyor musunuz? İşte sizler için su boşaltmayan makinenin nasıl tamir edileceği yönünde detaylı bilgiler şu şekilde.

Çamaşır makineleri kullandığımızda çoğu zaman için bazı materyalleri pantolon veya gömleklerin cebinde unutabiliyoruz. Bunlar ise genellikle bozuk para veya toka gibi malzemeler olabiliyor. İşte bu malzemeler makinemizin su boşaltmasının önünde büyük bir engel. Sebebi ise çamaşır makinemizin su alma ve boşaltma hortumunun çıkışına bu eşyaların tıkanması. Aynı zamanda buna sebep olan bir başka ürün ise çoraplar. Çoğu zaman için bu ürünler makine deliklerinden kaçabildiği için çıkış noktalarına tıkanabiliyor.

Bunun için yapmanız gereken makinenizin su aldığı kısımda pompanın bulunduğu noktayı açmak. Bu genellikle ön yüzeyin alt kölesinde oluyor. Filtreyi dışarı çıkarıp temizlediğinizde, içine biriken bozuk para gibi malzemeleri aldığınızda sorun çözülmüş oluyor. Fakat bazı durumlarda bu çözüme kavuşmak için yeterli olmuyor.

Böyle durumlarda ise aynı noktadan makinenin pompa kısmını tornavida ile açmanız ve gelen hortumunu kontrol etmeniz gerekiyor.

Hortumu açarak içine baktığınızda yüksek ihtimalle çorapların tıkandığını göreceksiniz. Bunlar bir engel oluşturduğu için makineniz suyu dışarı boşaltamıyor. Bunları da temizledikten sonra makinenizin su boşaltma işlemini sorunsuz şekilde gerçekleştirdiğini göreceksiniz. Oldukça basit ve kolay. Evde yapılabilecek bir işlem. Bu içerik üretilirken bize teknik açıdan destek olan indesit servis teknisyenlerine de ayrıca teşekkürler.

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

SERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com