Blog

Ariston Çamaşır Makinesi F5 Hatası

Ariston markası, ülkemizdeki kullanıcılar tarafından oldukça memnuniyetle kullanılan markalardan birisidir. Ariston markasına ait çamaşır makineleri ise alanında en iyisi sayılabilecek beyaz eşya kategorisindedir. Ev hanımlarının özellikle son günlerde oldukça fazla yüklendiği Ariston çamaşır makinelerinin de hata kodları kullanıma ve kullanıcı hatasına bağlı olarak ekranda belirmektedir.

Bu hata kodları arasında en fazla sorulan Ariston çamaşır makinesi F5 hatası çamaşır makinenizin pompasının arızalı olduğunu gösterir. Böyle bir durumdan cihazın fişini çekip bir süre bekledikten sonra cihazın sağ alt köşesindeki kapağı yavaşça çevirip su gelip gelmediğine bakılmalıdır. Eğer su geliyorsa cihazın geriye doğru yatırılıp altına bir kova koyarak içerisindeki tüm su dikkatli bir şekilde boşaltılmalı ve içerisi temizlenmelidir.

Fakat buraya her türlü şey girmiş olabileceğini göze alarak dikkatli bir şekilde temizlemekte fayda var. Pompa motorunu temizledikten sonra ise birkaç defa elinizle çevirmeniz gerekmektedir. Pompa motoru fan gibi görünü fakat onlar kadar rahat ve hızlı dönmez. İyice temizlendiğinden emin olduktan sonra kapağı kapatılıp tekrar açılması için denenir. Eğer hala Ariston çamaşır makinesi F5 hatası ekranda gözükürse teknik destek alınması önerilir.

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com