Blog

Ariston Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

Ariston Çamaşır makinelerinin bazı kronik arızalarından bir tanesi deterjan almıyor olmasıdır. Bu sorun ev hanımlarının canını en çok sıkan durumlardan bir tanesidir. Deterjan almayan makineler çalışmaya başlamayacağı için sorunun kaynağına inilerek tamir edilmesi gerekir. Peki makinenin deterjan almamasının sebepleri neler olabilir?

Çamaşır makinelerinin deterjan almamasının en büyük sebeplerinden bir tanesi deterjan kabında aşınma yaşanması ve küflenmelerin oluşmasıdır. Böyle bir durumda kap içerisinde ki sıvılar tam olarak makine içine çekilemez. Deterjan kabı içerisinde mutlaka kalıntılar olur. Bunun İçin mutlaka deterjan kabınızı sökerek temizlemeniz gerekir. Bunun için kaynar su kullanılmalıdır. Gerekirse deterjan kutusunu ince bir zımpara ile zımparalanıp üzeri tekrardan boyanabilir.

Eğer deterjan kabınızı servis ücreti ödeyerek değiştirmek istemiyorsanız böyle bir yönteme başvurabilirsiniz. Ek olarak çamaşır makinenizin deterjan almamasına etki yapan bir diğer sebep ise su basıncının çok düşük olmasıdır. Bunu öğrenmek için ise yapmanız gereken şey bir musluğu sonuna kadar açıp altına kova koymaktır. Eğer altmış saniye içerisinde on litre su musluktan akmıyorsa su basıncınız düşük demektir.

Makine böyle durumlarda su basıncı yeterli şekilde gelmediği için deterjan alımına başlamayacaktır. Alınan su miktarı az olduğundan dolayı makine yıkama işlemine geçmeyecektir.

İşleme geçmeden önce de yapması gereken işlemleri yapmayacaktır. Eğer yaptığınız testlerde su basıncınızın düşük olduğunu görürseniz bir tesisatçı çağırmanızda fayda vardır.

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

SERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com