Blog

Ariston Çamaşır Makinesi Ayar Düğmesi Sürekli Dönüyor

Ariston çamaşır makinesi bazı arıza durumlarında oldukça can sıkıcı bir noktaya geliyor. Maliyeti ne kadar büyük ölçüde olmuyor olsa da çoğu zaman için hayati noktalarda arıza verebildiği için bu tarz sorunlar oldukça fazla. Eğer çamaşır makinenizin ayar düğmesinde sorun varsa bu sandığınız gibi yüksek maliyetli olacak bir tadilat değil. Aksine çamaşır makinelerinin ayar düğmeleri için yapılacak tamirat oldukça düşük maliyetli.

Genellikle oldukça sert bir şekilde çevirilmesinden kaynaklı olarak dişleri kırılan ayar düğmeleri servislerimizde bulunmaktadır. Öncelikle makinenizin ön paneli sökülerek ortaya dişlinin kırıldığı ayar düğmesi çıkarılır.

Bu ayar düğmesi eğer kurtarılabilecek bir kıvamda ise kurtarılır ve tamiri yapılır. Fakat dişlilerinin tamamı kırılmış bir halde ise bu noktada çamaşır makinenizin ayar düğmesini kurtarmak artık çok zor diyebiliriz. Bu nedenle düşük maliyetli olan yeni model bir ayar düğmesi ile değişimi yapılmalıdır. Daha sonra makinenizin ön panel yüzü ustalar tarafından tekrar kapatılarak sizlere teslim edilir.

Sanıldığının aksine oldukça basit olan bu işlem için işçilik olarak da yüksek miktarlarda para talep edilmez. Eğer çamaşır makinenizin böyle bir sorunu var ise endişelenmenize gerek yoktur. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için ise ayar düğmesini nazik bir şekilde çevirmeniz gerekmektedir.

Ayar düğmelerinin iç kısmında bulunan tırnakları plastik olduğundan dolayı kolaylıkla kırılabilirler ve dikkatli olmak şarttır.

1 Comment

  • fehmi kubilay gülderen on 10 Mayıs 2020

    ariston çamaşırd makinası ayar düğmesini nereden temin edebilirim., benzer bir arıza çamaşır makinesinde oluşmuş durumda.

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

SERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com