Blog

Ariston Buzdolabı Çok Sesli Çalışıyor

Buzdolaplarının gürültü yapması oldukça can sıkıcı bir olaydır. Çamaşır makinelerinin veya bulaşık makinelerinin ses yapmasının yanında çok daha önemlidir. Diğer makineler bazı zamanlarda çalışırken buzdolabı sürekli çalışma halinde olacağı için sesi rahatsız edici bir düzeye kolaylıkla çıkabilir. Şimdi ise bu konuyu detaylı şekilde ele alıyoruz.

Buzdolaplarının sesli çalışması pek çok tüketici için şikayet sebebidir. Fakat buzdolaplarının sesli çalışması için servis yazdırmaya gerek yoktur. Pek çok servis yetkilisi eve geldikten sonra buzdolabının ayaklarında dengesizlik olduğunu görerek birkaç parça kağıt ile buzdolabını sabitlemektedir. Bu yüzden öncelikle buzdolabınızın yere sabit olarak oturup oturmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Buzdolabınızı iki yandan tutup silkelediğinizde eğer titreme görülüyorsa sebep söylediğimiz gibi sabit olmamasından dolayıdır. Fakat bu sallama esnasında buzdolabı titremiyor ise bu sefer buzdolabının kompresör kısmının sabit olmadığı anlaşılır.

Buzdolabınızı fişten çıkararak öne çekmeniz ve arka alt kısmında duran paneli açarak siyah yuvarlak olarak görülen büyük motor benzeri kompresörü sabitlemeniz gerekir. Kompresörler sürekli aktif olarak çalışarak buzdolabına gaz pompaladıkları için titreşim yapmaları normaldir. Fakat dört ayakları sabitlenmemiş bir biçimde fabrikasyon hatası olarak çıkabilirler.

Birkaç küçük vida ile hazır olan yerlerine bu kompresörü sabitlerseniz büyük ihtimalle ses kesilecektir. Bunun haricinde buzdolaplarının sesli çalışmasını etkileyecek büyük bir faktör yoktur. Olsa dahi bunlar farklı arızalar ile kendilerini belli ederler.

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

SERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com