Blog

Ariston Buzdolabı Buzluktan Su Damlatıyor

Ariston Buzdolaplarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi buzluklarında aşırı şekilde karlanma ve buzlanma yaşanmasıdır. Bu kronik bir sorun haline gelmiştir ve pek çok buzdolabında bu sorun yaşanmaktadır. Bu sorun ise bir süre sonra buzdolabının buzluk kısmından dışarıya su damlaması yapmaya sebep olur. Aşırı biriken kar ve buzlanma bu sayede dışarı akar. Peki nasıl?

Bunu tetikleyen en önemli etken buzluğunuzun sıcaklık derecesini kompersörünüzün karşılayamamasıdır. Bu durum oldukça zahmetli bir işçiliğe sebep olur. Malesef ki evde tamiratı mümkün değildir. Eğer eliniz bu işlere yatkınsa belki çözebilirsiniz fakat malzeme ihtiyacı olacağı için parçaları dışardan almanız şarttır. Örnek vermek gerekirse bu arızanın çözüm yolları iki adettir.

Öncelikle buzdolabınızın kompresöründe bulunan gaz miktarını kontrol etmeniz gerekir. İçerisinde bulunan gaz miktarı yeterli değilse bu gaz miktarına takviye yapmanız şarttır. Bu gazlar buzdolaplarına klimalara olduğu gibi gramla verilir. Fazlası veya eksiği zararlı olacaktır ve soğutmayı etkileyecektir. Bu gaz verme işleminden sonra da eğer buzdolabınız yeterli düzeyde çalışma ve soğutma sağlamazsa kompresör değişmesi gerekebilir.

Kompresörler oldukça yüksek maliyetli cihazlar değildir fakat buzdolabınızın yarı fiyatına denk gelebilirler. Bunun kararını verebilecek olan kişi ise ancak bu işte uzmanlaşmış olan ustalardır.

Bu yüzden gaz verme işlemini kendiniz yapabilseniz dahi kompresör değişiminin gerekli olup olmadığını bir ustanın karar vermesi daha uygundur.

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

SERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com