Blog

Ariston Buzdolabı Alttan Su Akıtıyor

Yaz ayları buzdolapları için oldukça sıkıntılı b ir süreçtir. Havaların sıcak olması ve buzdolabınızın kompresörünün çok ısınması buzdolabınızın soğutmasına kadar etki eder. Yeterli çalışma sağlanamadığı için ise buzdolabınızın içerisinde bulunan soğuk hava aşağıya yağmur yağması mantığıyla damlamaya başlar. Bir zaman sonra damlalar akıntıya dönüşür ve Ariston buzdolabınız alttan su akıtmaya başlar. Bunun çözümü için ise birkaç taktik mevcuttur.

Yaz aylarında buzdolaplarının buzluk kısmında don yapması ve aşırı karlanması buzdolabının alt kısımdan su akıtmasına neden olur. Bunun sebebi ise buzluğunuzun arka kısmında bulunan ve sizin erişemeyeceğiniz noktada olan boşaltma kanallarından bir tanesi. Bu kanal aşırı buzlanma nedeni ile tıkandığı için buzluğunuz aşırı gelen soğukluğu nem olarak dışarı akıtamıyor.

Bu durumdan dolayı bu buzlanmalar eriyerek buzdolabınızın altından aşağıya akıyor. Eğer elinizde malzeme imkanınız varsa kolaylıkla buzdolabınızın buzluk kısmını sökerek arka kısımdan bu boruda biriken buzu eritebilirsiniz. Bu su eridikten sonra ise buzluğunuz artık yoğuşan suyu akıtabileceği için alt kısımından bu suyu dışarı atmayacaktır. Oldukça basit ve kolay bir işlemdir.

Fakat bunu yapmaya cesaret edemezseniz ve işleri daha çok karıştırmaktan çekinirseniz düşük ücretler karşılığında yetkili veya özel servisler bu hizmeti veriyorlar. Kendileri ile irtibata geçerek buzdolabınızı tamir etmelerini kendilerinden isteyebilirsiniz.

Bu işlemden sonra buzdolabınız tekrar aktif şekilde çalışmaya bir saat sonra başlayabilir.

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

SERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com