Blog

Ariston Buzdolabı Alt Tarafı Soğutmuyor

Buzdolapları kış aylarında genellikle yoğun şekilde soğutmama sorunu ile sizi üzmez. Fakat yaz aylarında Ariston  buzdolapları beyaz eşya ve elektronik aletlerin içerisinde en çok arıza yapan cihazlardır. Genellikle bunu yaz aylarında yapmalarının sebebi ise havaların sıcak olmasıdır. Eğer buzdolabınızın alt tarafı soğutmuyor ise tamir için deneyeceğiniz yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Buzdolaplarının kapısında bulunan lastikler zaman içerisinde yıpranarak eskir. Siz bunu farketmiyor olsanız dahi buzdolabın kapısı tam olarak kapanmaz. Buzdolabın kapısı tam olarak kapanmadığı için ise aralardan sıcak hava içeri geçeceği için alt kısımda hiçbir zaman tam soğutma sağlanamaz. Bunun için buzdolabınızın modelini bilerek servise gitmeniz gerekir.

Servisten buzdolabınızın kapısı için bir adet lastik conta almanız yeterlidir. Kapınızın üzerinde bulunan lastiği tamamiyle sökerek yerine yenisini kolaylıkla takabilirsiniz. Oldukça basit bir yöntem ve işlemdir. Bundan sonra buzdolabınızın soğutması çok daha kuvvetli olacaktır. Eğer bu işlem ile de buzdolabınızın alt kısmında soğutma tam olarak sağlanamaz ise buzdolabınızın içerisinde bulunan soğuk hava üfleme kanallarının önünü kontrol etmelisiniz. Eğer bu kanalların önüne gıda maddelerini koyarak kapatırsanız soğuk hava belli bir yerde tıkanacak ve alt kısmı tamamiyle dolduramayacaktır.

Buna da dikkat ettikten sonra buzdolabınızın alt kısmı soğuk hava ile dolacaktır. Eğer bu noktadan sonra da üfleme yeterli gelmiyor ise servis çağırmanızda fayda vardır.

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

SERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com