Blog

Ariston Bulaşık Makinesi Elektrik Gelmiyor

Bulaşık makineleri pek çok arıza verebilir ve bunlar kolaylıkla evde çözülebilir. Pek çok insan bundan habersiz şekilde en ufak arızaları bile servislere haber vermekte. Servisler ise küçük detaylara karşılık fahiş bakım ücretleri istemekte. Bu yazımızda ise sizlere bulaşık makinenize elektrik gelmemesinin sebeplerini anlatıyoruz. Eğer isterseniz bunu kolaylıkla kendiniz çözebilir ve tamiratı gerçekleştirebilirsiniz.

Ariston bulaşık makinenizin elektrik almamasının sebebi power kablosundan dolayı olabilir. Bazı durumlarda anlamsız şekilde makinelerin powerları bozulabiliyor. Bundan kaynaklı olarak eğer elinizde imkan varsa power kablosunun çalışıp çalışmadığını mutlaka kontrol edin. Bunu elektrik ölçüm cihazları ile yapabilir veya elektrikçilerden rica edebilirsiniz.

Eğer makinenizin power kablosunda elektrik yoksa bunu servise söyleyerek bir adet yeni power kablosu alabilirsiniz. Eve gelerek makinenizin arka tablasını çıkararak buraya yeni powerı monte edebilirsiniz. Daha sonra makinenizi fişe taktığınızda makineniz çözüme kavuşarak çalışmaya başlayacaktır. Eğer makinenizin power kablosunda sorun yok ise bu durumda makinenizin elektrik aksamında herhangi bir sorun gerçekleşmiş olabilir. Bu çok daha detaylı bir çalışma isteyeceği için servise başvuru yapmanız şarttır.

Servis yetkilileri makinenizin elektrik aksamını kontrol ederek herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edeceklerdir. Sorunu bulduklarında ise gerekli olan parçayı değiştirmeden önce sizden telefonla onay alacaklardır. Siz onay verdikten sonra cihazınızın gerekli parçası değişecek ve evinize geri gönderilecektir.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR