Blog

Ariston Bulaşık Makinesi Durulamıyor

Ariston Bulaşık makinelerinden ev hanımlarının en büyük şikayeti durulamayı doğru düzgün yapmamalarıdır. Bulaşıklar makineden çıktıktan sonra doğru bir durulama gerçekleşmediği için ev hanımları tekrar durulamayı muslukta yapmaktadır. İşte böyle bir sorunla karşı karşıya gelmemek için alınacak önlemler veya karşılaştıktan sonra yapılacaklar neler bu yazı içerisinde anlatıyoruz.

Eğer bulaşık makineniz gerçekten düzgün bir şekilde durulama yapmıyorsa öncelikle tabak ve bardak dizilimine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu bir teknik hatadan dolayı gerçekleşiyor. Pek çok insan burada sorunun makineden kaynaklandığını düşünüyor olsa da sorun tamamiyle kullanım hatası.

Eğer bulaşıklarınızın tamamen düzgün şekilde çıkmasını istiyorsanız yapmanız gereken şey onları dizerken aralarında boşluklar bırakmak. Bulaşık makineniz tamamen fışkırtma teknolojisi ile içerisinde bulunan kanallardan suyu bulaşıklarınızın üzerine akıttığı için boşluk olmayan aralardan içeriye su giremiyor. Bu aralardan içeri su giremediği için ise bulaşık makinesi durulama yapmıyor sanılıyor.

Buna dikkat edildiği taktirde bulaşık makineniz bulaşıklarınızın tamamını düzgün şekilde durulayacaktır. En önemli konu ise iki bulaşık arasında mutlaka bir parmaktan fazla boşluk olması gerektiğidir. Tek seferde alamayacağı kadar bulaşığı biriktirip makineyi çalıştırmanız hiç bir tasarruf sağlamaz.

Çünkü daha sonra durulamasını beğenmediğiniz bulaşıkları tekrardan elinize alarak muslukta yıkarsınız. Her bulaşık makinesi çalıştırdığınızda mutlaka yeterli miktarda bulaşık koyduğunuzdan emin olun. Fazla bulaşıklar mutlaka kirli olarak geri çıkacaktır .

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

SERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com