Blog

Ariston Bulaşık Makinesi Alttan Su Akıtıyor

Bulaşık makineleri günlük rutin ihtiyaçlarımızda bize yardımcı olan pratik aletlerimiz arasındadır. Bulaşık makinelerinin aniden arıza yapması ve işlevini yitirmesi ev hanımları için oldukça yorucu oluyor. Bulaşık makinenizin altından su akması büyütülecek ve korkulacak bir sorun değil. Eğer bulaşık makinenizin altından su akıyor ise bu yazıyı okuyarak çözümü öncelikle evde kendiniz arayabilirsiniz. Eğer çözüme ulaşamazsanız ise servise başvurmanız en mantıklısı.

Peki Ariston marka bulaşık makinemiz altından su akıtıyorsa ne yapmalıyız? Öncelikle bulaşık makinemizi destek alacak şekilde fişlerini çıkararak arkasına doğru bayıltma usulü ile yatırmalıyız. Burada bulaşık makinemizin alt tabanında herhangi bir delinme aşınma var mı onu kontrol etmeliyiz. Genellikle bulaşık makinesinin altından su akmasının nedeni alt tabanında bulunan atık hortumlarıdır.

Bu hortumlar uzun süreler çalışarak aşınır ve bu aşınma sonucu yıpranarak parçalanabilir. Tahliye edilen sular ise bu hortumların arasından genellikle dışarıya akarlar. Böyle bir durumla karşılaşır iseniz makinenizin tahliye hortumunu birkaç parça elektirik bandı ile sarabilirsiniz. Bu sizi birkaç hafta daha idare edecektir fakat kesin çözüm sağlamayacaktır.

Eğer kesin olarak çözüme kavuşmak ve tekrarı ile karşılaşmak istemiyorsanız bu hortumu değiştirmeniz şarttır. Bunu dilerseniz yetkili servislere başvurarak orjinal veya özel servislere başvurarak yan sanayi olarak temin edebilirsiniz. Böylelikle evde montajını yapabilirsiniz. Dilerseniz ise servis yetkililerine tamiratı teslim edebilirsiniz.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR