Blog

Ariston Bulaşık Makinesi A5 Arızası

“Eğer bulaşık makineniz rutin çalışma sırasında birden A-5 arızası veriyorsa bunun çözümünü sizlere bu yazı içerisinde anlatıyoruz. Genellikle yetkili servislerin veya özel servislerin yüksek fiyatlar talep ettikleri Ariston A-5 arızasının çözümü aslında çok basit ve evde gerçekleştirebileceğiniz basit bir tamirat.”

Bulaşık makinelerinin yeni nesil olanlarında artık oldukça iyi bir sistem olan elektronik beyinler bulunuyor. Bu beyinler sistem içerisinde hatanın nerede olduğunu farkedip led ekranlarda ona göre size bilgiler sunuyor. Örneğin Ariston bulaşık makineniz size ekranda A-5 arıza uyarısını verdiğinde anakartında bir problem olduğunu belirtiyor. Aslında bu doğru bir karar. Fakat A-5 arızasını gidermenin farklı bir yolu daha var.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 78 56

Çünkü makineniz sorunun direkt olarak anakart kaynaklı olduğunu düşünse de anakartı değiştirmeden önce deneyebileceğiniz bir kaç yöntem var. Öncelikle yağ çözücüler ile atık su deposunu temizlemeniz gerekiyor. Bunun akabinde su boşaltma noktalarını da temizleyebilirsiniz.

Buradan sonra makineniz A-5 arızasını iptal edip tekrardan çalışmaya başlayabilir. Bu noktaların arıza kayıtları cihazın beynine işlenmediği için cihaz direkt olarak A-5 uyarısı veriyor.

Fakat bunlardan sonra da cihazınız düzelip çalışmaya başlamadıysa bu noktada cihazınızın gerçek bir anakart problemi yaşadığından söz edebiliriz. Böyle bir sorun var ise direkt olarak Ariston servisi ile iletişime geçmeniz ve sorununuzu çözmeleri için ekip göndermedilerini istemeniz gerekiyor.

Özel Ariston Servis İletişim


Öneri veyahut şikayetlerinizi bu bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

Ariston Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Ariston Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir. ~ Servis-al.com

SERVİS ÇAĞIR
Kombicozum.com Dysonservis.co Onarimmerkezleri.com Electservis.com 4445545.com